Erasmus+ 2022./2023.

EU projekt Umjetnici za umjetničko obrazovanje 8

Ove godine u Litvi (Kaunas) od 11.3.2023. do 26.03.2023. godine sudjelovalo je ukupno 18 učenika i dva profesora u pratnji iz Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci (8 učenika i Jasmina Štefović, prof.) i Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb (10 učenika i Jerko Stare, knjižničar).

Mentori, za 10 dana stručne prakse za učenike u Litvi, bili su: Mindaugas Juodis i Peeter Krosmann.

Predavači teorije: Prof. Ph. D. Remigijus Venckus (lecture on the modern photography) i Prof. Dr. Rimantas Plunge (lecture on the art of new media)

Dodatno putovanje i kulturološke aktivnosti: posjet Muzeju M.K.Čiurlionio u Kaunasu, organizirano putovanje i stručno vodstvo u gradu Vilnius i posjet Nacionalnoj galeriji, obilazak starog grada Trakai, stručno vodstvo u Pazaislis Monastery, te posjet ostalim galerijama i muzejima.

Učenici su imali osiguran put avionom, smještaj, doručak, ručak i večeru, radionice, predavanja i otvorenje završne izložbe u prostoru Domus Pacis. Završna izložba je ostvarena uz zadovoljstvo svih sudionika.

Jasmina Štefović, profesorica u pratnji učenika iz ŠPUR-a

- Mentori -

Prezentacije učenika:
Paola Bajić: "Dnevnik rada - Kaunas"

Denis Ćiković: "Erasmus putovanje"

Iris Helena Molitorisz: "Erasmus u Litvi"

Vanesa Sršan Glumpak: "Erasmus u Litvi"

Alex Festini: "Erasmus - Litva"

Luka Šragalj: "Erasmus - Litva"

Matteo Bura: "Erasmus+"